پیش بینی های بچه گانه

بنظر میرسه که آینده رو نمیشه پیشگویی کرد. تحلیل گذشته و انتظار تداوم بخشی از اون روند منجر به پیش بینی هایی در مورد اینده میشه ولی معمولا قطعی نیست.

یادم می اد که تو کلاس اول با سرهای ماشین شده از ته نشسته بودیم و تو فرصتی که معلم بیاد و درس رو شروع کنه یکی از بچه ها به نیمکت جلویی اش اشاره کرد و گفت این دو تا زن میگیره! وقتی من با تعجب پرسیدم از کجا میدونی به  فرق سر اون جلویی برخلاف بقیه که یه پیچ خوردگی دارند، دو تا پیچ خوردی داره!!!

در این بین یکی گفت که من هفت - هشت زن می گیرم. خیلی تعجب کردم گفتم واسه چی این همه؟ در مقام جواب گفت. یکی برای اینکه صبح بیدارم کنه، یکی برای اینکه صوبونه برام بیاره، یکی برای اینکه کفشهام رو جلو پام بگذاره، یکی برای اینکه ناهار بپزه و... واقعیتش اینه که بقیه ش رو یادم نیست.

اون موقع زن گرفتن چقدر دور از ذهن بود و برام جالب بود که چقدر اینها یه این چیزا فک میکنند در حالیکه یادمه من ارزوم بود لباسم مرتب و شیک باشه مثل بقیه بچه های کلاس، دفترم رو تو خونه از کاغذهای ته دفتر بقیه با دوخت درست نکرده باشند. اینکه عکس کباب رو توی کتاب فارسی اول می بینم بدونم چیه و خجالت نکشم! اینکه اگه عکس یه خونه با استخر جلوش رو فک نکنم یه خونه س که جلوش یه آینه گذاشتن! اینکه بابا خسته نباشه و تو زندگی اینقدر دعوا نبینم

/ 2 نظر / 35 بازدید
آبی دریا

شمام اینو داشتین پس؟!ابا اینکه بنظرم مضحکه ولی گاهی به سر پسرام نگاه میکنم ببینم چندتا پیچ داره [ابرو]

فرزانه

روال کودکی برای کودکان همکلاس شما یک روال ملایم و آرام بودخ برعکس آنچه بر شما گذشته . دنیاست می گذرد با همه سختی ها و نا ملایماتش قاب عکس های مانده روی دلمان را گردگیری می کنیم و چشم در گذشته می دوزیم درست در الان و امیدواریم که اینده لعبت طرفه تری برایمان هدیه بیاورد . نه پیش پینی پذیر نیست اما ما منفعل محض هم نیستیم من مطمئنم